A szervezetet érő külső hatások

Szervezetünk és a természet láthatatlan szálakkal van körülvéve, összekapcsolva. Állandó kölcsönhatásban vagyunk a természettel, még ha nem is tudunk róla, ha nem is látjuk pl. hogy milyen levegőt szívunk be a tüdőnkbe, vagy hogy milyen rezgések érnek bennünket az elektromos készülékekből, vagy akár a föld mágneses hálója milyen hatással van ránk.

Teliholdas éjszakánk lesz... Ilyenkor rendőrök-tűzoltók-orvosok erősebb ügyelettel készülnek, hiszen a hatása olyan erős minden emberre és állatra. Sok nő ilyenkor kezd menstruálni, sokan ilyenkor alvászavarral küzdenek.
 
Manapság már szinte teljesen függetlenítettük magunkat attól, hogy melyik nap mire való, azt csináljuk amire éppen időnk van. Az őseink ismerték a titkát annak, hogy mit kell tenni azért, hogy életük kiegyensúlyozottabb és hasznosabb legyen. Az étkezéseink is felborultak, azt esszük amit éppen látunk, vagy kapunk, pedig ennek is van rendszere. Régi időkre visszanyúlóan tudták, hogy mikor mit és milyen mértékig fogyasszunk. Nyáron zöldséget és gyümölcsöt kevés gabonát őszig. Télen ették a gabonát, a télire tartósított burgonyát,  ekkor voltak a vágások a húsok nehéz ételek aminek nagy belső fűtő értéke van, és tavasszal a test tisztítása, böjt, vitamin, teák, könnyebb ételek. Nem nagyon voltak felvágottak a húsos ételeket sem ették heti hétszer, naponta háromszor.

A következő néhány gondolattal olyan területekre szeretném felhívni a figyelmet, amelyeket bár nem látunk, mégis érzékelünk a mindennapokban, vagy következményeiket éljük meg a hétköznapok során - pl. hold hatása a földre és az élő szervezetekre.

*   *   *


Geomágneses sugárzás
A föld mágneses terében létrejövő térrács szerkezet, mely egész bolygónkat hálószerűen körbeveszi.
Normál körülmények között a nagyjából 30 cm széles Hartmann ingersávok torzításmentesen Észak-Dél és Kelet-Nyugat irányban futnak. Szabadban mért hálómérete Magyarországon, megközelítőleg 2,8m (É-D) és 1,9m (K-Ny). Épületekben, zárt terekben a rács enyhén összenyomódik és így átlagosan 2,3 x 1,8 méter a rács mérete.
A Hartmann-sávok elsősorban gyulladásos megbetegedéseket okoznak az érintett szervekben, testrészeken, de akár a meddőség kiváltó oka is lehet.
Néhány betegség, ami összefüggésbe hozható a Hartmann sávsugárzásokkal: gyakori fejfájás, szemromlás, kopaszodás, krónikus légúti megbetegedések, torok és mandulagyulladások, cukorbetegség, deréktáji fájdalmak, prosztatagyulladás, meddőség.
A Hartmann rácsot 300 mm széles ingersávok alkotják, találkozási pontjaikat Hartmann keresztnek hívjuk. a Hartmann keresztek hatása sokkal erősebb a sávokénál. A bennük zajló energiaáramlásnak köszönhetően forgó energia, úgynevezett „térörvény” alakul ki.
Amennyiben az éjszakai pihenés alatt egy Hartmann térörvény érinti a szervezet valamelyik energetikai csakráját, azt forgásával lassíthatja, vagy gyorsíthatja és ez által a hozzá kapcsolt belső elválasztású mirigy működését megzavarja.
A Hartmann sávok egyik érdekessége, hogy éjfél és hajnali három óra között a sávokban áramló energia mennyiség megháromszorozódik. Amennyiben Ön rendszeresen felébred, ebben az időszakban, azt nagy valószínűséggel ennek az ingersávnak köszönheti.
Szervezetünket negatívan befolyásolja, ha Hartmann vonal megy át rajtunk pl. miközben alszunk az ágyunkon, vagy munkahelyünkön, ahol rendszerint ülünk - tehát ahol sok időt töltünk el egy helyben.
Ha a vonalak kereszteződése érint bennünket, azt még inkább el kell kerülni és megváltoztatni, ahogy lehetséges a helyzetet.

További energiaveszteség érhet bennünket, ha vízér felett alszunk, mert közben "elviszi" a víz azon szerv energiáját, amely a vízér felett van éppen, és így nem tud egészségesen működni, megbetegszik. Ha valaki nagyon fáradtan ébred minden reggel, joggal gyanakodhat a vízérre.

Próbáljunk megbízható szakembert keresni a kiméréssel kapcsolatban - például olyat, akit ismerősünk ajánl.

*   *   *

Hold és hatása a zodiákus jegyekre
Az újholdat mindig a Hold növekedése, a teliholdat, pedig a Hold fogyása követi.

Az újhold
Körülbelül 28 napig tartó föld körüli keringése során a hold mindig csak az egyik oldalát fordítja a nap felé, azt az oldalát, amely teliholdkor teljes pompájában tárul a szemünk elé. A másik oldal örök sötétségbe burkolózik.

A naptárak a holdat újholdkor többnyire fekete koronggal jelzik. Az emberre, állatra és növényre ható különös impulzusok rövid időszaka uralkodik: aki például ilyenkor egy napig böjtöl, sok betegséget megelőz, mert a testméregtelenítési készsége ilyenkor a legmagasabb. Ha rossz szokósainkat sutba akarjuk dobni, ez a nap alkalmasabb kezdet szinte minden más napnál. Ha a beteg fákat ezen a napon vágjuk vissza, meggyógyulhatnak.

A növő hold
Már néhány órával újhold után kezd láthatóvá válni a hold nap felé fordított oldala - a hold felszínén balról jobbra vándorolva -, keskeny sarló jelenik meg, a növő hold indul útjára, megint csak sajátos befolyásaival. A félholdig tartó, körülbelül hatnapos utazást a hold I. Negyedének is nevezik, a teliholdig tartó vándorutat, körülbelül 13 nap múlva, II. Negyednek.

Minden, amit be kell juttatni a szervezetbe, ami építi és erősíti, két hétig kétszeresen hat. Minél inkább nő a hold, annál kedvezőtlenebbül alakulhat a sérülések és műtétek utáni gyógyulás menete.

A telihold (holdtölte)
A hold végül föld körüli útja felének végére ért, a nap felé forduló oldala mint telihold, mint fénylő, kerek korong áll az égen. A naptárakban a teliholdat/holdtöltét világos koronggal jelölik. A "holdkóros" emberek alva járnak, a sebek jobban véreznek, mint máskor, az ezen a napon gyűjtött gyógynövények nagyobb erőt fejtenek ki, az ilyenkor metszett fák elpusztulhatnak.

A fogyó hold
A hold lassan továbbvándorol, árnyoldala láthatóan "apasztja", jobbról balra, megkezdődik a fogyó hold körülbelül tizenhárom napos fázisa (III. és IV. Negyed).

Az ez idő tájt bekövetkező különös befolyások felfedezését megint csak elődeinknek köszönhetjük: a műtétek jobban sikerülnek, mint egyébként, szinte minden házimunkát könnyebb elvégezni, még aki most valamivel többet eszik, mint máskor, az sem hízik olyan gyorsan. Sokféle munkát lehet ilyenkor hatékonyabban elvégezni a kertben és a természetben (például a föld alatti zöldségek vetését és palántázását), mások inkább kedvezőtlenül alakulnak.

A hold két-három napos tartózkodása a tizenkét állatövi jegy valamelyikében mindig másféle erőket kelt életre, amelyek az eleven világban mindenhol érezhetők, és a testünket is észrevehetően befolyásolják. Ezen erők elvét, kiindulópontját és hatását nem túl nehéz leírni, ezen felül azonban van bizonyos "színezetük", amit nem könnyű szavakba foglalni - valami olyasmi, ami szellemi-lelki hangoltságunk színezetét változtatja meg, mint egy zenei akkord, amely távolról cseng, és csak akkor hallható, ha hallani akarjuk, az egészség szempontjából.

Az egyes állatövi jegyek testi befolyási területei
A Hold és az emberi test, amire hatással van az állatövi jegyeken keresztüli körútján.

Kos - fej, agy, szem
Bika - gége, beszélőszervek, fogak, állkapocs, tarkó, mandula, fül
Ikrek - váll, kar, kéz, tüdő
Rák - mellkas, tüdő, gyomor, máj, epe
Oroszlán - szív, hát, rekeszizom, vérkeringés, ütőerek
Szűz - hasnyálmirigy
Mérleg - csípő, vese, hólyag
Skorpió - nemi szervek, húgyvezeték
Nyilas - comb, visszerek
Bak - térd, csontok, ízületek, bőr
Vízöntő - lábszár, visszerek
Halak - lábfej, lábujjak

Az alapszabályok a következők
Minden, amit annak a testtájnak a jólétéért tesz, amelyet az a jegy ural, amin a hold éppen átkel, kétszer olyan jótékonyan hat. Kivéve a sebészi beavatkozásokat!
Minden, ami nagyon megterheli vagy igénybe veszi, azt a testtájat, amelyet az a jegy ural, amit a hold éppen átszel, kétszer olyan kártékonyan hat. A sebészi beavatkozásokat ezeken a napokon, ha lehet, mellőzni kell, kivéve természetesen a sürgős műtéteket.  
Ha a hold éppen növőben van, amikor áthalad a jegyen, akkor minden, építőanyagok bejuttatására és a jegy által uralt szervi területek erősítésére szolgáló intézkedés sikeresebb, mint fogyó holdkor. Ha a hold éppen fogy, akkor minden, az adott szerv kitisztítására és méregtelenítésére szolgáló tevékenység sikeresebb, mint növőben lévő hold idején.




http://www.hoxa.hu